Калейдоскоп досягнень
12 грудня 2023 року відбулося нагородження дипломами, сертифікатами та срібною медаллю КЗ «ДНЗ №17 ВМР» за перемогу у XV Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті — 2023» в тематичній номінації «МОДЕРНІЗАЦІЯ ЗМІСТУ ОСВІТИ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ ТА ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ»!
У методичному посібнику «Моделювання пошуково-дослідницької та експериментальної діяльності з метою візуалізації освітнього процесу ЗДО», представленого до конкурсу, авторами — вихователем-методистом Наталією Данильчук, завідуючою Інною Сметанюк, вихователем Тетяною Химич, розкриваються особливості організації освітнього процесу з використанням методів моделювання пошуково-дослідницької та експериментальної діяльності. Матеріали посібника спрямовані на набуття дітьми досвіду дослідницької роботи в пізнавальній діяльності та формуванню активної компетентної творчої особистості, формування нових пізнавальних цінностей дошкільнят і збагачення їхньої пізнавальної орієнтації. Рекомендований для творчого використання педагогами закладів дошкільної освіти.
Нагородження грамотою департаменту освіти Вінницької міської ради за перемогу у дитячому конкурсі «Дитячі історії про…» у номінації «Цікаві історії». Переможцем визначено книгу Біжан Михайлика «Казка про Дем’яна і Різдвяне диво», яку він створював спільно з родиною. Рухомі ігрові частини створюють справжнє диво при її перегляді, креативне оформлення та справжня Різдвяна історія захоплює і дивує. У книзі розповідається про маленького хлопчика Дем’яна, який був дуже добрий і світлий душею, мріяв знайти Зірку Надії для усіх людей на землі.
Хлопчик був щасливим, адже його мрія збулась, мрія про справжнє Різдвяне Диво!
Відеоперегляд можна побачити за посиланням: https://www.facebook.com/100011132133506/videos/pcb.3527116370837629/240383002408957
На виконання Програми розвитку освіти Вінницької міської територіальної громади на 2022-2024 роки в КЗ «ДНЗ №17 ВМР» організовано та проведено І тур спортивних перегонів «Перші кроки», що проходять під гаслом «Нащадки козацької слави» з 22.09.2022 р. по 17.10.2022 року. За підсумками І та ІІ туру перегонів, департаментом освіти визначено переможців та нагороджено колектив ЗДО № 17 Подякою за активну участь у реалізації завдань національно-патріотичного виховання.
Колектив закладу нагороджений Грамотою як переможець виставки-конкурсу різдвяних композицій «Зимова феєрія — 2021», створивши різдвяну композицію «Яскрава феєрична зірочка». Дана зірка прикрашала і радувала маленьких вінниччан своєю красою та чарівністю.
Популяризуючи власний приклад здорового способу життя серед дошкільнят, наш заклад отримав перемогу у фестивалі ранкової зарядки та рухових активностей «Рух заради здоров’я» ( вересень-жовтень 2021 р ). Вінницький обласний центр фізичного здоров’я населення відзначив наш заклад серед інших дошкільних закладів міських територіальних громад грамотою та цінними подарунками. Дякуємо! Радіємо перемозі!
Перемога у змаганнях зі спортивних танців в рамках чемпіонату з різних видів спорту «Старти надій — 2021» серед вихованців ЗДО
Наказ ДО ВМР від 12.08.2021 №308
Переможці міського конкурсу
«Кращий навчально-методичний посібник 2019» в рамках акції «Ярмарок фахових сподівань» загальноміського проекту «Ім’я в освіті міста»
Переможці (ІІ місце) міського конкурсу « Кращий навчально-методичний посібник — 2019» у рамках акції «Ярмарок фахових сподівань» загальноміського проекту «Ім’я в освіті міста» в номінації «Навчально-методичний посібник» закладів дошкільної освіти.
Навчально-методичний посібник «Інтеграційний підхід до формування ключових компетентностей старшого дошкільника в контексті вимог Нової української школи» спрямований на пошук методів і прийомів для ефективної підготовки старших дошкільників до навчання у школі.
Посібник містить серію дидактичних ігор, вправ та завдань по підготовці дітей до нової соціальної ролі, формуванню емоційно позитивного ставлення до навчання, попередження труднощів в період адаптації дитини до шкільного навчання та подолання страхів перед шкільним життям.
◊ ◊ ◊
Перемога в конкурсі «Чарівна квітка 2019»
В рамках загальноміського фестивалю дитячої творчості «Чарівна квітка» хореографічний колектив, до складу якого входять талановиті вихованці старших груп №7 та №10 переміг з танцювальною композицією «Вечірка на бабусиному подвір’ї».
«Вечірка на бабусиному подвір’ї» — це структурований жартівливий танок, що відзначається веселим характером, жвавим, стрімким темпом. Сплетіння комічних влучних рухів, їх логічна послідовність у загальній композиції танцю створила своєрідний хореографічний малюнок. Різнобарвними тематичними костюмами та акробатичними прийомами, які виконували вихованці старшої групи, дошкільники створили образ свійських тварин, що веселяться на подвір’ї у бабусі — і тим самим злилися з жартівливою стихією, наповнювалися її силою.
◊ ◊ ◊
Педагогічний колектив закладу був нагороджений грамотою Департаменту освіти за зайняте І місце міського етапу обласного конкурсу «Колискова пісня» в номінації «Виконання української народної колискової пісні». Солістка, Хміль Ольга Валеріївна та колектив «Victoria» виконали Лемківську (літературна говірка південно-західного наріччя української мови) колискову «У темну нічку» в обробці Христини Соловій
◊ ◊ ◊
Педагогічний колектив закладу був відзначений грамотою Департаменту освіти за участь в конкурсі «Чарівна квітка — 2018». Вихованці старших груп презентували у номінації «Хореографія» танцювальну композицію «Таємниці індіанського племені», у номінації «Вокал» пісенну композицію «Навіщо хлопцям кишені» (Сл. Ю. Ентіна. Муз. Д.Тухманова, переклад Н.Щербацької )
◊◊◊
Переможці Конкурсу проектів в рамках БП «Клуб Донорів» ФГ «Подільська громада» з проектом «Юним дошкільнятам про енергозбереження». Метою якого було сприяння відповідальному способу життя через малювання коміксів серед дошкільних закладів міста та батьківської громади
По своїй суті проект є унікальним, адже його ідея – це навчання практичним навичкам, розвиток у дітей енергоощадливих звичок і сталих моделей поведінки, що гуртує навколо себе все більше свідомих та відповідальних громадян – і дорослих, і дітей, які вже змінюють своє, життя держави і навіть планети на краще та надихають на це інших.
Комікс–путівник з економії в простій, цікавій доступній для маленьких дошкільнят формі, розкриє маленькому вінничанину необхідність економного використання електрики, шляхи її надходження в дім та правила її енергозбереження.
Запропоновані дітям інтегровані завдання з казковим сюжетом та дидактичними вправами на основі коміксів дозволять засвоїти правила енергозаощадження, навчать бути дбайливим господарем своєї країни.
◊ ◊ ◊
ДАНИЛЬЧУК НАТАЛІЯ ОЛЕГІВНА — вихователь-методист та ХИМИЧ ТЕТЯНА АНДРІЇВНА, ЛАПА СВІТЛАНА ВАЛЕРІЇВНА -вихователі, переможці (ІІІ місце) міського конкурсу «Кращий навчально – методичний посібник -2018» у рамках акції «Ярмарок фахових сподівань» загальноміського проекту «Ім’я в освіті міста» в номінації «Навчально-методичний посібник» закладів дошкільної освіти».
Матеріали навчально-методичного посібника «Сучасний соціальний медіапростір в дитячій освітній траєкторії» у доступній, інтегрованій формі пропонують педагогам систему освітньої роботи щодо формування у дошкільників медіакомпетентності та медіакультури, вміння аналізувати, оцінювати і створювати комунікації в сучасних формах, а відтак реалізувати завдання Базового компонента дошкільної освіти.
Реалізація освітньої системи «Дошкільнята у медіапросторі» дає можливість виховати:
- медіакультурного дошкільника, який спроможний перетворювати інформацію в знання;
- медіакомпетентного члена сучасного соціуму, який має уявлення про основні типи мас-медіа (друковані, аудіовізуальні, аудіальні мас-медіа, інтернет ресурси);
- медіакреативного дошкільника, який може обрати засоби та форми медіа для створення власного творчого продукту.
Систематизувавши палітру інтерактивних медіазанять , творчих ігор, ефективно застосовуючи їх в освітньому процесі, дотримуючись методики проведення освітньої діяльності, педагог обгрунтовує, що медіапростір може бути одним із засобів ефективного розвитку дітей дошкільного віку.
◊ ◊ ◊
Переможці Всеукраїнського національного конкурсу серед педагогічної спільноти «Сталий розвиток-наш вибір»
Програма розвитку ООН в Україні спільно з Міністерством освіти і науки України Проводили Всеукраїнський національний конкурс серед педагогів «Сталий розвиток — наш вибір»
Метою конкурсу було підвищення рівня обізнаності педагогів щодо положень Конвенції Ріо, стимулювання педагогів до розробки та узагальнення навчально-методичного матеріалу з питань освіти для сталого розвитку, що дозволяють популяризувати ці засади серед дітей та молоді України.
Відповідно до положення конкурс проводився в ІІ етапи. За результатами І етапу були визначені кращі роботи педагогів з різних областей України, що стали результатом унікальної практики втіленя ідей сталого розвитку суспільства у практику.
ІІ етап — «Презентація досвіду» відбувся 12 квітня 2016 року на базі Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова у м.Києві, до якого було відібрано більше ста учасників з 23 областей України.
У номінації «Розробки навчальних програм спецкурсів, факультативів та навчальних блоків для різних вікових категорій учнів загальноосвітніх навчальних закладів, вихованців дошкільних та позашкільних навчальних закладів, зміст яких висвітлює основні позиції сталого розвитку» визначено 5 кращих конкурсних робіт з різних регіонів України, серед яких Дошкільний навчальний заклад №17 Департаменту освіти Вінницької міської ради отримав перемогу за авторську програму «Секрети економії для маленького патріота» вихователя-методиста Гукал Наталії Олегівни.
Переможці нагороджені дипломами та цінними призами.